פינת המדריך להצלחה בחיים

 

משנה...סביבה - משנה מזל!

 

בכל אדם, גם בך, ישנם "זרעים של הצלחה" עם פונציאל צמיחה ופריחה גדול ועצום, אשר אם רק היו שתולים במקום הנכון ובסביבה הנכונה, עם תנאי הגידול האידיאליים והטובים ביותר - הרי שהיו פורחים, ללא ספק, לפרח יפייפה ומרהיב, לעץ חסון ומפואר אשר יעלה מעלה מעלה, וכמעט השמיים הם הגבול.

במה תלויה הפריחה שלנו? ההצלחה שלנו?

במה? - בגורמי הסביבה שלנו!

הרב יהודה אשלג זצ"ל (בעל ספר "הסולם", פירוש לספר הזוהר הקדוש), בספרו המדהים "מתן תורה", מחדש לנו כלל ברזל לחיים, והוא - שלאדם ישנה בד"כ את הבחירה לקבוע את נתוני הסביבה שלו, הוא "אדון" בבחירת הסביבה שלו. אמנם, לאחר שבחר את הסביבה – הרי שכעת הוא הופך להיות "עבד" של הסביבה שלו, והרי הוא מוטל בידי סביבתו כ"חומר ביד היוצר", כלומר, כעת הסביבה תשפיע עליו ותעצב אותו, ירצה או לא ירצה, כפי השקפתה וכפי מגמתה.

עוד כותב שם הרב שהאדם הוא כמו זרע שרק כאשר זורעים אותו במקום הנכון ובסביבה הנכונה - אדמה פוריה, מים בשפע, שמש זורחת וכו' - רק אז הוא יפרח וילבלב בהצלחה – והכל - בזכות הסביבה!

מהי "סביבה"?

מחדש לנו הרב שסביבה זו לא רק שכונת המגורים, אלא - כל מה שאתה קולט בחושים שלך ואשר מושך את תשומת לבך - חברים, ספרים, מורים, מדריכים, ועוד,

ובחיי היום יום של כל אחד מאתנו -

היכן אני גר? מיהם אנשי השכונה שלי? היכן אני לומד? מה אני לומד? מה אני קורא? מי החברים שלי? מי המורים שלי? המדריכים שלי? איזו מוסיקה אני שומע? עם מי אני בקשר טלפוני? אם אדם נמצא במסגרת עבודה לפרנסתו -מיהם אנשי הצוות שלי? מה אני רואה שם? מה אני שומע שם? ולמעשה גם בתוך ביתו של האדם – הרי שאנשי המשפחה שלו הם עיקר גדול בקביעת הסביבה שלו – בעל - אישה, הורים - ילדים, אחים וכד'.


ולמעשה, הסביבה הקרובה ביותר אלינו, אשר ממנה לא נוכל להינתק ולו לרגע אחד – הלא הם המחשבות שלנו –  שהם הגורם המשפיע ביותר על גורלו של האדם, וכדברי הבעל שם טוב הקדוש – שהיכן שאדם חושב – שם הוא נמצא – הרי שזאת היא הסביבה שלו ממש!

במחקרים שנערכו גילו שאדם ממוצע חושב כ 60 אלף מחשבות ביום! כמעט 2 מיליון מחשבות בחודש! נשמע מדע בדיוני, אך זאת האמת, לך מתרוצצות בכל חודש כמעט 2 מיליון מחשבות! החכמה היא להתמקד תמיד בחשיבה חיובית, ובמקביל לסלק מיד כל מחשבה שלילית המנסה לחלחל ולחדור אל תוך התודעה שלנו.

 

אז הנה, מגלים אנו שאדם תלוי בכל כך הרבה גורמים שמשפיעים ומעצבים לו את איכות החיים, ואילו רק היינו יודעים אכן כמה היא חזקה השפעת הסביבה על גורלנו.

 

ולכן, החכם יעשה בדעת, ולאחר עיון רב, התייעצות עם חכם כשצריך, והגעה להחלטות נבונות, אשר לפעמים מצריכות אומץ ונועזות - יבחר לו את גורמי הסביבה המעולים והמובחרים ביותר עלי אדמות, סביבה שתגלה את הכישרונות שלו, את הטוב שיש בו, ותפריח את זרעי ההצלחה שלו, ושל בני משפחתו לחיים טובים של ברכה שמחה ואושר.

 

בהצלחה!


טואול - בניית אתרים