המדריך להצלחה בחיים

 

האומץ לשנות!

 

אם נתבונן במהלך חייהם של הסובבים אותנו, ולמעשה של כל בני האדם עלי אדמות, מה עשו והיכן היו בעבר, ומה קרה איתם לאחר שנה, שנתיים, עשור שנים ולפעמים אף לאחר 50 שנה! ניווכח לגלות שאנשים נשארים פחות או יותר בתחום העיסוק, במסגרת ובסביבה בה הורגלו. המוכר במכולת, הירקן, המורה, הגננת, נהג האוטובוס, המוכר בחנות הבגדים, ולמעשה גם השכנים שלנו - הכל נשאר פחות או יותר כמעט כשהיה, עולם כמנהגו נוהג! מדוע זה כך? ובכן ישנו מושג שנקרא "איזור נוחות" בו אדם מרגיש פחות או יותר יציבות, יציבות כלכלית, חברתית, יכולת הישרדות בעולמנו הגדול, וזהו! הוא נעצר פה, כל עוד אין גורם כלשהוא שיכריח אותו לבצע שינויים.

הגיע הזמן לעשות מהפכה של הצלחה בחיים שלנו! (אמנם לאט ובטוח).

אנשים בעלי אומץ מעוף ותעוזה שואפים תמיד לעלות ולהתעלות.


הרב ראובן אלבז שליט"א, לאחר שזכה לבצע מהפכה של תשובה בישראל שלא הייתה כמותה בהיסטוריה, להקים עשרות מוסדות של תורה ברחבי ישראל, בהם את ישיבת בעלי התשובה הגדולה בעולם "אור החיים", אמר פעם שהוא לא עוצר בזאת, עוד הוא שואף להקים גורדי שחקים שבהם ילמדו תורה!

האומץ לשאוף ולשנות קיים בכל אחד ואחת, גם בך!

 

ולכן, בזמן של יישוב דעת, נתבונן היטב בדבר ונשאל את עצמנו    –

האם אני נמצא\ת כיום בסביבה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי? מגורים? מסגרת לימודים? האם היא מתאימה לכישורים שלי, להשקפה שלי? האם טוב לי שם? ומה לגבי מסגרת העבודה? (אמנם, חשוב לציין שמקום עבודה ופרנסה, אף אם נראה שאינו מתאים לנו ואנו רוצים לעזוב – לא עוזבים מסגרת עבודה לפני שמוצאים מקום חדש, מכיוון שכבר אמר החפץ חיים זצ"ל ש - פרנסה - זה "פיקוח נפש ממש".

וכך נמשיך לבצע בדק בית בכל נושא בחיינו – מסגרות הלימוד של ילדינו? היכן אנו מבצעים קניות? היכן אני מתפלל? מי החברים? היועצים? וכו' וכו'

הגיע הזמן לקחת את ההגה לידיים ולשנות כשצריך!

כמובן, חק בל יעבור, הכל יהא לאחר התייעצות עם חכמים, ובעיקר עם הרב שלנו, שגם ייתן את ברכתו למהלך החדש.

 

סיפר לי חבר מצפון הארץ שלא מצא תלמוד תורה מתאים לבנו בכל סביבת מגוריו, ולאחר התייעצות עם רבו החליט לעבור לעיר אחרת! רק בשל איכות החינוך של ילדו! והנה, בחסדי השם, זכה במגוריו החדשים לדירה הרבה יותר מרווחת, שכנים נפלאים, והעיקר - תלמוד תורה הולם לבנו, 3 ציפורים במכה אחת! והתקיים בו – משנה סביבה - משנה מזל.

 


בישיבה הקדושה "פורת יוסף" הנמצאת למול הכותל המערבי, צמחו וגדלו לתפארת גדולי עולם, בהם פאר הדור הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הרב בן ציון אבא שאול זצ"ל, הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרב אלעזר אבוחצירא זצ"ל, ולהבדיל, הרב זמיר כהן שליט"א, ועוד רבים מגדולי ישראל. כי זהו חוק שטבע הבורא בעולמו – הסביבה מסובבת ומגדלת את יושביה.

והסביבה הטובה בעולם - מצמיחה את הפרחים היפים בעולם!


בהצלחה!


טואול - בניית אתרים