המדריך להצלחה בחיים

יש תקווה!!!

עם ישראל נמצא כיום בפרק זמן המכונה בדברי חז"ל כ- "חבלי משיח", כדוגמת "חבלי לידה" - חבלים וצירים הקודמים את הלידה - כך כולנו יחדיו פוסעים כיום במהלך היסטורי בו הקב"ה מצרף את עמו הנבחר, צירוף אחר צירוף, לפני בא "הלידה" – ימות המשיח הנכספים, יהי רצון שיחישו ויגיעו במהרה. ובינתיים, אנו עדיין נמצאים בשלב ה"חבלים", ולכן, המציאות היא שכולנו מכירים בסביבתנו לא מעט  יהודים אשר עוברים ניסיונות לא פשוטים בחייהם ומשוועים לעזרה וישועה -

          בעיות רפואיות        בחינוך הילדים

         בשלום בית             בילודה

          עיכוב גדול בשידוכים, ובינתיים הולכים ומתבגרים

        העסק לא מצליח      קשיים בפרנסה  

ועוד ועוד ניסיונות ומהמורות, פשוט מרגישים שהמזל שלהם "נעצר", הברכה אינה מנת חלקם, וההצלחה מהם והלאה. זאת, לאחר שעשו והשתדלו עפ"י טבעו ומנהגו של עולם ועד כה לא ראו הצלה והצלחה, ורבים מהם גמרו אומר בנפשם והחליטו שכנראה ישועה כבר לא תהיה ופשוט – אפסה תקוותם, זהו, אין תקווה.

ואני אומר – יש תקווה!

בוודאי שיש תקווה!!! זה פשוט!!!

ומה הוא משא תקוותנו – הצדיק! צדיקי האמת שבעם ישראל!

 

בוודאי שבכח האמונה, התשובה והתפילה – אדם יכול לשבר כל גזר דין שבעולם, להפך את מזלו לטובה, לעלות על דרך המלך ולפתוח את שערי הברכה לרווחה. אולם, רבים מאתנו בכל זאת, צריכים את עזרתו של המתווך, ה"סרסור" כלשון חז"ל, הלא הוא - הצדיק, אחד מצדיקי האמת שבדור. 

הצדיק הוא שלוחו הטהור של בורא עולם לייעץ לנו, להדריך אותנו, לבטל מעלינו גזירות ודינים, לגלות לנו נסתרות, להתיר לנו ספקות, להכניס עוד ועוד שמחה לחיים שלנו, ולהאיר לנו את הדרך להצלחה ולישועה שלנו!  

אילו היינו יודעים מה כוחם של צדיקי האמת - היינו עוזבים הכל ורצים אליהם בכל כוחנו, כי הם המפתח לכל ישועה בחיים שלנו!

ואכן, זכיתי ב-20 השנים האחרונות, להכיר מקרוב רבים מגדולי הצדיקים בדורנו, ולהיות עד לאין ספור מקרים בהם הצדיק היה מקור הישועה לאדם ולמשפחה כולה.

 

* סיפר לי חבר שחיפש דירה במשך חודשים רבים ולא מצא, בא לרב חיים קנייבסקי שליט"א, הרב שאל אותו "אתה מאמין בי", ענה לו החבר "כן", אמר לו הרב שבעזרת השם היום הוא ימצא דירה! סיפר לי החבר שבסוף אותו היום, בשעה 10 בלילה, לאחר שכמעט והתייאש, קיבל שיחת טלפון, כאשר מאחורי הקו היה למעשה האיש שהשכיר לו את הדירה הנכספת!

* ואגלה כאן סוד קטן מחיי הפרטיים - לאחר שנים ארוכות בהם התעכב השידוך שלי, נכנסתי כמעט אובד עצות לרב חיים קנייבסקי שליט"א, הורה לי הרב להבדיל על כוס יין במוצ"ש הקרוב, וראו זה פלא – עוד באותו שבוע – זכיתי לסגור וורט עם האישה שהיא כיום למעשה זוגתי לחיים!

* היה מקרה בו הרופאים דרשו מאם הרה לבצע הפלה מיד מכיוון שהצילומים הראו בוודאות שעתיד להיוולד תינוק ללא מח! וכן כל הרבנים עמהם התייעצו ההורים הורו לשמוע בוודאי לדברי הרופאים, בהם גם הרב יצחק זילברשטיין שליט"א. אולם, הרב חיים קנייבסקי שליט"א אמר שאמנם מותר לבצע הפלה, אך אם יבטחו בשם יתברך ויקיימו הוולד – יקרה להם נס! אקצר בפרטים, שאכן, בסופו של דבר, האם ילדה בשעה טובה תינוק בריא ושלם! הרופאים סירבו להאמין למראה עיניהם והיו בטוחים שהאם החליפה את ילדה בתינוק אחר! כי הרי יש צילומים שאין מח! אך שכחו שיש בורא לעולם כל יכול! שנתן לנו ברחמיו מתנה עצומה – הלא הם צדיקי האמת שבדור! יהי רצון שנזכה לקרבתם! 

 

 

 בהצלחה!

טואול - בניית אתרים