הדרך למציאת הזיווג

גם אם כבר מצאתם את זיווגכם בשעה טובה, הדברים שתקראו כעת שייכים לכל אדם. כולנו מכירים שכנים או משפחה שבהם מעוכבי שידוכים, וחסד גדול ביותר לסייע בנושא חשוב זה – הקמת בית בישראל.

 

ישנם כיום אלפי ורבבות בחורים ובחורות אשר עברו את הגיל הראוי לחופה וקידושין, השנים חולפות והם עדיין בלא החצי השני, ורב הבלבול והתמיהה לעתיד "מה יהיה?",

ובכן, אמונתנו שתמיד יש תקווה! ובורא העולם מנהל את עולמו בדיוק מדהים, ולפעמים השידוך מתעכב כי לא הגיע הזמן ועוד סיבות נוספות. שידוכים זה בידי שמיים, מה שמוטל עלינו זה לפעול עפ"י דעת תורה והקב"ה יעזור :

 

מפאת קוצר היריעה אומר הדברים רק בראשי פרקים:

השתדלות - אמנם, דעת תורה היא, כפי שאמר הגרש"ז אוירבך זצ"ל שאין להרבות בהשתדלות יתירה בחיפוש אחר השידוך המתאים, אך השתדלות עפ"י טבעו של עולם בהחלט שצריך! סוף סוף אנו חיים בעולם העשייה, ואדם צריך לחפש אחר אבדתו יום יום ללא הרף עד שתבוא הישועה!

תפילות - בכל יום ויום, כדאי מנוסחים שחיברו גדולי ישראל.     

התבודדות – רצוי בכל יום ויום, ולבקש בעוצמה על השידוך.

תורה – ריבוי תורה כוחו גדול ביותר לקרב שידוכו של אדם!

תשובה - לעשות תשובה על דברים שנכשלים בהם כדי שלא יהיו קטרוגים ומניעות, כי חזק הוא כח התשובה לקרב אדם אל זיווגו!  

חסד - להרבות בצדקה ובגמילות חסדים.

סגולות – דווקא המובאות בספרים הקדושים וע"י גדולי ישראל.

ליווי של רב – כלל חשוב! חובה שיהא רב \ תלמיד-חכם ירא שמיים, שידריך וילווה אותנו בהתלבטויות ובהחלטות שלנו לאורך כל הדרך.

עיקר גדול! - עצת וברכת צדיק -  להתייעץ עם אחד מעשרות צדיקי האמת שבדור כגון הרה"צ דב קוק שליט"א או הרה"צ דוד אבוחצירא שליט"א, שייעץ לנו מה עלינו לעשות כדי למצוא את הזיווג, וכן שיברך אותנו בהצלחה! חשוב לציין שבימינו יש להיזהר מ"באבות" שהם אנשים מתחזים או "יועצי עצות" ו"מגידי עתידות" שאינם מהצד של הקדושה, ולכן יש להתייעץ רק עם צדיק ירא שמיים המוכר וידוע ע"י גדולי ישראל!

 

יהודי אחד הגיע לרב מרדכי אליהו זצ"ל ומספר על צרתו שיש לו בביתו 5 בנות מתבגרות מעוכבות שידוכים שחלקן כבר מזמן הגיעו לפרקן ונראה שהמזל נעצר ולא יודעים על מה ולמה?! הרב, שכידוע היה צדיק גדול ובעל השגה, התבונן לרגע, ואז ענה לו "מה עם הירושה? הבנות שלך לא אשמות במה שעשית!" אותו אדם נאלם דום, כיצד הרב ידע? מסתבר שאביו של אותו אדם נפטר לפני כמה שנים, והוא לקח לעצמו את כל הירושה בלי להתחשב באחיו.

זהו כוחו של צדיק, זכותם תגן בעדנו!  בהצלחה!


לסגולות מובחרות למציאת הזיווג הכנסו כאן


צפו בשיעור המדריך השלם למציאת הזיווג


            

טואול - בניית אתרים